ŞİRKET PROFİLİ

KALİ KİMYA SANAYII VE TICARET ANONIM ŞIRKETI, 1950'li yıllarda, Doğaniş Kollektif Şirketi adı altında, kompoze esans sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluş yıllarında, şirket yurt dışından kompoze esans ithal edip, iç piyasada satıyordu ve kompoze esans üretimi yapmıyordu. 1956 yılında, potansiyel bir pazar olan kolonya pazarına girildi ve bu karar sonucunda ES-KO KİMYA A.Ş. kuruldu. Es-ko Kimya bu alanda kısa sürede Türkiyenin öncü bir şirket ve Türkiye'nin ikinci büyük kolonya üreticisi olmuştur. 1960 yılında kompoze esans ithalatını bırakıp, tamamen kompoze esans üretimine yönelmiştir. Bu yıllarda kompoze esans üretimini satıştan çok kendi ihtiyacını karşılamak için yapmıştır. 1973 yılında kolonya üretimini tamamen bırakılıp, büyümekte olan kompoze esans sektörüne yöneldi. 1960'li yıllardan beri kendi ihtiyacını karşılamak için ürettiği kompoze esansları, başta kolonya sektörü olmak üzere temizlik, kozmetik ve diğer sektörler içinde üretmeye başlamıştır.O tarihten bu güne, Kali Kimya, kompoze esans konusundaki tecrübe ve bilgi birikimi ile araştırma ve geliştirme laboratuarında, kendi kokularını oluşturmuş ve kompoze esans alanında söz sahibi olmuştur.

2000'li yıllarda, dünyanın sayılı hammadde üreticisi firmalarından ithal ettiği uluslararası normlara uygun hammaddelerden oluşturduğu, sayısı onbinlerle sayılacak kadar çok çeşitteki esansları ile; kolonya, kozmetik, temizlik ve diğer sanayi sektörlerinin beğenisine cevap vermektedir.

Kali Kimya, yenilikçi ruhu, satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri, araştırma ve geliştirme laboratuarı, bilgili ve eğitimli teknik kadrosu ile kompoze esans sektörünün ve ülkemizin örnek firmasıdır.