ARAŞTIRMA GELİŞTİRME

Esans insanların duygu dünyasına hitap eden bir üründür. Zevk ürünüdür. Moda üründür. Bu nedenle tarz ve çeşitleri çok sık ve de hızla değişim gösterir. Üretici ve tüketicinin moda isteklerine cevap vermek için her an yeni tarzda koku oluşturma çalışması yapılmaktadır. Dünya koku modası yakından izlenerek yeni koku çalışmaları yapılmaktadır. Oluşturulan bu esansların kullanılacak sektör ürünleri üzerinde uygulama ve stabilite çalışmaları yapılır. Alınan sonuçlara göre yeni ürün çeşidi olarak üreticiye sunulur.

    Araştırma ve Geliştirme çalışmaları öncelikle aşağıda belirlenen konuları kapsar:
  1. Yeni esans oluşturma
  2. Ürün geliştirme
  3. Esansların sektör ürünlerine uyarlanması
  4. Hazırlanan ve üretilen esansları sektör ürünleri üzerinde uygulanması
  5. Esans kullanıcılarının kokulandırdıkları ürünlerinde karşılaştıkları sorunlar, bu sorunların çözümleri ve gerekli teknik desteğin verilmesiBu departmanda da çalışmalar, konusunda deneyimli kimya mühendisleri ve kompoze esans alanında uzmanlaşmış teknik personel tarafından yürütülmektedir

Kali Kimya'nın üzerinde önemle durduğu ana konu, ürünlerinin kalitesi ve sonucunda oluşan müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle kalite kontrolüne gerekli önemi verirken aynı zamanda kokunun bir kişisel zevk olduğu gerçeğinide unutmaz ve günün en beğenilen kokularını ve yöresel zevklerini takip eder.

Koku insanın beyninde oluşur. Biz Kali Kimya olarak bu hayali, müşterinin aklındaki o sihirli kokuyu keşfetmeye ve ona ulaşmaya çalışırız. Bu nedenle üretimimiz bir otomasyona bağlı olmayıp bir terzi titizliği ve özeni ile her müşterimize "özel yapımdır".